8 605 99998 | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Padeda prisiminti kalbą

Savivaldybės informacija. Vienas iš problemų, kuri apsunkina tautiečių grįžimą į tėvynę, yra vaikų ugdymas. Tėvams neramu, kad vaikai, pradėję mokslus užsienyje, netobulai kalbantys lietuviška, sunkiai integruosis mūsų švietimo įstaigose.

Marijampolės savivaldybės taryba dar  2007 metais „Ryto“ pagrindinėje  mokykloje nusprendė steigti išlyginamąją mobilią grupę  savivaldybėje gyvenantiems ir nemokantiems lietuvių kalbos mokiniams. Mokykla atlieka šią funkciją, todėl jau daug metų sėkmingai integruojami ne tik lietuvių vaikai, grįžtantys į gimtinę, bet ir užsieniečiai, kurie atvyksta gyventi mūsų mieste.

„Ryto“ pagrindinėje mokykloje pagal poreikį yra komplektuojama grupė, kurioje vienerius metus mokoma(-si) lietuvių kalbos ir pasirengiama mokytis pagal bendrojo ugdymo programas. Po to vaikams, pagal gebėjimus ir pasiektą išsilavinimo lygį užsienyje, pasiūloma ugdytis pasirinktoje Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo mokykloje kartu su bendraamžiais. Prireikus gali būti skirti papildomi lietuvių kalbos užsiėmimai, individualios konsultacijos.

Todėl tėvai  gali drąsiai grįžti į Marijampolę, jų vaikai tikrai ras vietą mūsų švietimo sistemoje. Daugiau informacijos ir individualiai pasikonsultuoti galite savivaldybės administracijos Švietimo skyriuje arba „Ryto“ pagrindinėje mokykloje.

Komentuokite

Rašyti komentarą kaip svečias

0
Scroll to top