8 605 99998 | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

O kada ir čia bus gana?

Vytautas ŽEMAITIS. Artėjanti kovo 11-oji  pirmą kartą per keletą metų nebus tinkama apsipirkti Lenkijoje. Ir ne dėl to, kad tautiečiai, minintys (o kas ir ne) atkurtos valstybės šimtmetį, tapo didesni patriotai nei, pavyzdžiui, 2016-aisiais, kai Lazdijų meras vykstantiems apsipirkti į Lenkiją dalino trispalves.

 

Šiemet per Nepriklausomybės atkūrimo dieną jų nebus kam teikti, nes nuo kovo kaimyninėje šalyje parduotuvės veikia du mėnesio sekmadienius – pirmąjį ir paskutinįjį. Pirmasis po atitinkamo įstatymo įsigaliojimo ir yra 11-oji diena. Kitąmet parduotuvės dirbs tik paskutinį mėnesio sekmadienį, o 2020-aisias sekmadieniais nebeveiks. Tiesa, numatyta išimčių. Antai dirbti galės smulkios ir vidutinės parduotuvės, jei pirkėjus aptarnaus jų savininkai.

Lenkijos prekybos ir tiekimo organizacijos duomenimis, dėl nedarbo sekmadienių didžiųjų   prekybos tinklų metinė apyvarta sumažės 10-15%, tačiau turint omenyje sumenksiančius elektros energijos, valymo ir kitų darbų poreikius, praradimai  neturėtų būti reikšmingi.

Užtat lenkai, kaip rašo žurnalas „Sieci“, nebebus tauta, kuriai laisvalaikis yra prabanga. Ja iki šiol naudojosi tik senjorai ir turtuoliai. Kitiems darbas kol kas svarbiau nei sveikata, šeima, religija. Anot žurnalo, didžiausios įtakos tokiai situacijai turėjo stambios tarptautinės korporacijos, pradėjusios veikti Lenkijoje po 1990-ųjų metų. Iš jų pavyzdį ėmė vietos verslas.

Juk kai ką primena...?

Kovo 11-ąją Lenkijos parduotuvės nedirbs. Tai mūsų šalies šventė, kurią darbu šlovins mūsų šalyje veikiančių parduotuvių darbuotojai.

Komentuokite

Rašyti komentarą kaip svečias

0
Scroll to top