8 605 99998 | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Trečdalį „Harmony park“ viešbučio sunaudojamos elektros energijos pagamins saulė

Vaizdas pro langą, kai Marijampolėje kasdien vis daugiau saulės, džiugina kiekvieną. Bet yra tokių, kam šis džiaugsmas dvigubas: ryški saulė ne tik skaidrina dieną, bet ir generuoją elektros energiją bei padeda sutaupyti. Komercinę saulės elektrinę įsirengę „Harmony park“ džiaugiasi, kad ji turėtų padengti net trečdalį viešbučio suvartojamos elektros.

 

„Harmony park“ pramogų ir poilsio komplekso direktorė Ingrida Jablonskė pasakoja, kaip kilo mintis įsirengti saulės elektrinę: „Poilsio ir pramogų kompleksas „Harmony Park“ yra įsikūręs Nemuno kilpų regioniniame parke, todėl pati vieta padiktavo jo koncepciją – siekti harmoningo santykio su aplinka, saugoti gamtinę įvairovę, kiek įmanoma daugiau dirbtinių energijos šaltinių keisti aplinkos apsaugos ir ekologijos standartus atitinkančiais natūraliais ir atsinaujinančiais gamtos ištekliais.“

„Eternia Solar LT“ specialistas Gediminas Juknius pritaria, kad saulės elektrinė išties leidžia energiją gaminti efektyviai ir natūraliai. Tik svarbu kiekvienai elektrinei pagal aplinkybes parinkti tinkamiausią įrangą. Specialistas pataria, kad norint įsigyti kokybišką įrangą, dėmesį reikia kreipti į šiuos saulės modulių parametrus:

. Našumo garantija turi siekti bent 25 metus, našumas po tiek metų turėtų būti daugiau nei 84 proc., o techninė produkto garantija turėtų viršyti 12 metų (rinkos standartas) 

. Inverterio minimali gamintojo garantija turi siekti 10 metų, dar geriau, jei jam suteikiama 20 metų garantija, nes tai labiausiai gendanti dalis visoje elektrinėje.

„Kelių tūkstančių kvadratinių metrų plokščio stogo ar žemės ploto gali pakakti tam, kad įrengta kelių šimtų kW saulės elektrinė, įskaičiuojant valstybės teikiamą paramą, atsipirktų per 5-6 metus. Investicijos į saulės elektrines tikrai apsimoka – tą matome iš didelio verslo ir žmonių susidomėjimo“, – teigia G. Juknius.

„Harmony park“ eksploatacijos vadovas Donatas Baliulis sako, kad saulės elektrinės įrengimas buvo sklandus – dėl jo neteko pristabdyti viešbučio veiklos. „Be to, „Eternia Solar“ atsižvelgė į išsakytus mūsų lūkesčius – vietą elektrinei parinkti taip, kad ji ne tik geriausiai atitiktų techninius reikalavimus, bet ir tausotų aplinką.“ 

„Prieš pradedant saulės elektrinės įrengimo darbus siekėme saulės išskiriamą energiją panaudoti maksimaliai tausodami aplinką, kiek įmanoma mažiau keisdami įprastą kraštovaizdį. Taigi dalis saulės modulių buvo pastatyti nedideliame maždaug 80 arų sklype šalia viešbučio, kiti – įrengti ant žirgyno arklidžių stogų“, – pasakoja D. Baliulis.

D. Balulis džiaugiasi, kad pats saulės elektrinės įrengimas truko vos pusę metų. Saulės elektrinės įrengimas kėlė daug technologinių iššūkių, nes antžeminė elektrinė įrengta virš veikiančios geoterminio šildymo sistemos. Dėl šios priežasties kelis mėnesius teko ieškoti tinkamiausio sprendimo, kuris leistų įrengti saulės elektrinę nepažeidžiant šildymo sistemų. „Eternia Solar“ įmonė prieš įrengdama elektrinę atliko konstrukcijų bandymus pagal esamo grunto savybes. Tik gavus bandymų rezultatus, buvo pasirinkta tinkamiausias sprendimas, leidęs įrengti saugią ir efektyvią saulės elektrinę. 

Svarbu turėti omenyje, kad prieš pradedant elektrinės statybas dar laukia formalių pasiruošimo darbų: nuo paramos paraiškos teikimo iki leidimo gaminti elektrą gavimo.

Bet visais šiais klausimais konsultuoja patikimi rangovai. „Eternia Solar LT“ specialistas G. Juknius sako, kad mintys apie painų biurokratinį visų leidimų ir paramos gavimo procesą kartais atbaido bendroves nuo saulės elektrinės įsirengimo. 

Bet iškart ir nuramina: „Tinkamai ir tvarkingai paruošti dokumentai paramai gauti labai padidina jos gavimo tikimybę. Jaudintis dėl jų parengimo nereikėtų – detalus planavimas ir būtinų dokumentų sutvarkymas yra stipri „Eternia Solar“ pusė, ir mielai tuo pasirūpiname“, – sako G. Juknius.

Specialistas taip pat primena, jog norint sutaupyti, saulės elektrinę svarbu ne tik pastatyti, bet ir tinkamai prižiūrėti: „Tam, kad sklandžiai veiktų, saulės elektrinė reikalauja reguliarios, ilgalaikės priežiūros. Dabar, kai Lietuvoje atsiranda vis daugiau elektrinių rangos bendrovių, reikėtų įsitikinti, kad pasirinktas partneris yra patikimas ir nedings po metų ar kelerių“, – teigia G. Juknius.

Jo teigimu, „Eternia Solar LT“ šiuo metu užima daugiau nei pusę elektrinių įrengimo verslui rinkos Lietuvoje, o artimiausiu metu ketina aktyviai plėtoti veiklą Europos Sąjungos šalyse. 

Jei apie komercinės saulės elektrinės įsirengimą norite pasikalbėti išsamiau, susisiekti su Gediminu Jukniumi galite telefonu +370 679 58994 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Scroll to top