8 605 99998 | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Mūsų ligoninė serga

Vytautas ŽEMAITIS. Marijampolės ligoninės darbuotojams išdalintas pasirašyti Konfidencialumo laikymosi pasižadėjimas.
Pasirašę pasižadėjo saugoti duomenis, sudarančius įstaigos konfidencialią (lietuviškai – slaptą) informaciją.

 

Tai gali būti „bet kokia informacija, kuri dėl savo pobūdžio neturėtų būti perduota tretiesiems asmenims“. Arba „bet kokia kita informacija, kurią Įstaigos vidaus dokumentai, įstaigos direktorius arba jo paskirtas asmuo įvardija kaip konfidencialią“. Įvardinti direktorius arba jo paskirtas asmuo gali ką nori. Ar tai normalu?
„Nenormalu“, - sako šios ligoninės gydytojas Gediminas Akelaitis ir priduria. - Todėl bendruomenė nežino, kad medicinos seselės chalatus perka už savo pinigus“.
Pasirašę sutinka, kad už kon­fidencialios informacijos atskleidimą jiems gali būti taikoma įstaigos dokumentuose numatyta atsakomybė. Pasiguodei „trečiajam asmeniui“, kad perkiesi chalatą arba priimamajame susidaro eilės, nes dirbi už tris, o atlyginimą gauni už vieną, ir tave lauk iš ligoninės – viešosios įstaigos, kuri išlaikoma ir pinigais tų, kurie perkasi chalatus. Beje, pasirašyti pasižadėjimą niekas neprievartavo.
Žmonės gerbia G. Akelaitį, su juo skaitosi, kaip jį bevertintų. Nes jis laisvas žmogus. Žinau, jis niekada nepasirašys nei tokio pasižadėjimo, nei panašaus šlamšto. Kaip ir kai kurie kiti medikai.

Komentuokite

Rašyti komentarą kaip svečias

0
  • Komentarų nerasta
Scroll to top