8 605 99998 | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

kebabų „fanai“ ir kavos

Arūnas KAPSEVIČIUS. Niekada neragavau kebabo. Kodėl? Manau, kad tai dar viena mada, užplūdusi Lietuvą, kaip anksčiau kinietiškų patiekalų restoranų. Netikiu, kad turkai gimtinėje prisistatė kioskelių ir juose perka kebabus.

Netikiu ir juokeliu, kad šiam patiekalui gaminti naudojama „pasiklydusio katinuko“ mėsa, bet ir abejoju, ar mėgėjai gauna geros jautienos. Galvoju,  kad nacionalinis patiekalas turėtų būti valgomas ne gatvėje, kaip kad dažniausiai matome Marijampolėje.

Čia didžiausias kebabų „fanas“ - jaunimas, kuris klauso rusiškos muzikos, nors nė velnio tos kalbos nesupranta, gal tik neverčiamą folklorą, ir važinėja naudotomis mašinytėmis. Susiburia kurioje nors miesto aikštelėje ir kemša pilna burna iš vienkartinių indų. Teko stebėti vaizdelį, kai kebabų mėgėjas prie senos užtvankos su drauge sėdo ant BMV markės automobilio kapoto ir pradėjo šlamšti. Kur nusiplovė rankas? Gal Šešupėje, bet draugė (ar mylimoji) liko patenkinta tokiu „restoranu“. Manau, šiek tiek „paaugę“ dauguma kebabininkų  trauks į „Londę“, nors anglų kalbos nemoka kaip ir rusų. Ten taip pat už abiejų žandų kimš kebabus ir klausys rusiškos muzikos.

Man patinka kavos ir arbatos mėgėjai. Ne tik jaunimas, bet ir senjorai -visi jie buriasi keliose kavinėse  miesto centre. Kava perkama ir išsinešti, bet atsiėdus Kačių kiemelyje ar kur kitur nesrebiama kaip medkirčio barščiai. Būdamas tarp tokio jaunimo supranti, kad europėjame.

Komentuokite

Rašyti komentarą kaip svečias

0
  • Komentarų nerasta
Scroll to top