8 605 99998 | Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Grašis grašį daro, o kantrybė dangų atidaro

Juozas RAŠKAUSKAS. Yra mokslo šaka, kuri modeliuoja praeities įvykius pakeičiant vieną ar kitą faktą.

Pavyzdžiui, kas būtų, jeigu prezidentas Antanas Smetona ir jo generolai būtų nusprendę ginti Lietuvą nuo bolševikų antplūdžio?
O kas būtų, jeigu Marijampolės parduotuves būtų atakavę Lenkijos gyventojai, nes čia pigiau. Galima drąsiai teigti, kad jų „žygis“ pasibaigtų po pusmečio...Visose parduotuvėse kainos šautų į nepasiekiamas aukštumas, nes mūsų verslas nori uždirbti čia ir dabar, tarsi rytoj laukia pasaulio pabaiga.
Antai Vilniuje nusprendus pasipelnyti iš škotų sirgalių, kurie atvyko stebėti savo komandos susitikimo su „Trakais“, bilietai buvo pabranginti taip, kad lietuviams tapo neįkandami. Supratus, kad sava komanda liks be palaikymo, įvestos nuolaidos – tik lietuviams.
Mūsų mieste vykstančios mugės stebina ne tik pasirinkimo gausa, bet ir kainomis. Suprask, tiek privargau droždamas šaukštus, kad dabar per pusdienį turiu užsidirbti metams – pardavęs tik du šaukštus. Kam teko būti mugėse Suvalkų mieste, žino - ten kainos nesikandžioja, o ir nuolaidą visada suderėsi.
Išvada viena - istorinis eksperimentas nepasiteisina, todėl ir toliau keliausime pas kaimynus, kurių verslininkai supranta pagrindinę verslo taisyklę – grašis grašį daro, o kantrybė dangų atidaro.

Komentuokite

Rašyti komentarą kaip svečias

0
Scroll to top